Jeta Osh Qef
Home

“Pra siç q*het”, Erla Mëhilli ironizon me gafën e ministres Gjonaj: Jemi k**
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 14/09/2018 12:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gafa e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, në fjalimin e saj që mbajti dje në Kuvend, si duket ka ngushëlluar ish-zëdhënësen e PD-së, Erla Mëhilli.

Para disa vitesh, Erla Mëhilli në një deklaratë për mediat, bëri një lapsus që u bë shpejt viral. Teksa thoshte fjalën “shihet” ajo pati thënë asokohe “q*het”.

Ndërsa po në këtë linjë fjalori të nxehtë ishte edhe ministrja Etilda Gjonaj dje, kur fjalën “karshi” e ndau në rrokje me një pauzë në mes dhe mbeti vetë, “k*r” që u bë po ashtu virale brenda pak orësh.

Pas kësaj, Erla Mëhilli ka publikuar në storyn e Instagramit të saj një postim sa ironik aq edhe për humor, ku përkrah fotos së ministres shkruan:

Pra siç shihet ka edhe më keq.”