Jeta Osh Qef
Home

Klubit të njohur europian po ia hanë fushën e stadiumit urithët
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 14/09/2018 12:54

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Drejtuesit e klubit ukrainas të Shakhtarit Donetskut po përballen me një të papritur në stadiumin e tyre.

Ata janë befasuar pasi kanë parë disa vrima në fushë.

Menjëherë mirëmbajtësit e fushës janë kujdesur për këtë problem duke gjetur edhe shkakun.

Disa urithë kishin pushtuar fushën dhe kishin bërë gropa të mëdha në stadium.

Gjithashtu ka filluar puna që fusha të jetë gati për ndeshjen e së mërkurës në Ligën e Kampionëve ku përballë do të kenë skuadrën gjermane të Hofeneimit.