Jeta Osh Qef
Home

Fitoi Netta, por “Eurovision” nuk do të mbahet në Jeruzalem vitin e ardhshëm
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 14/09/2018 15:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

“Eurovision” këtë vit u fitua nga Netta Barziali, e cila përfaqësonte Izraelin dhe edicioni i ardhshëm do të mbahet në Tel Aviv edhe pse qeveria izraelite pati deklaruar që “Eurovision 2019” do të mbahej në Jeruzalem.

Ndryshimi i qytetit ku do mbahet eventi i muzikës europiane u përcaktua ditën e enjte, pas reagimit të Ambasadës së SHBA-së.

Kështu Izraeli ka hequr dorë nga kërkesa për ta mbajtur këtë ngjarje në Jeruzalem, ku sigurisht reagimet do ishin të shumta.