Jeta Osh Qef
Home

U kap me 3.4 milionë euro në “Toyota Yaris”, Klevi Lika kërkon lirinë: Më lini të vazhdoj shkollën!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 14/09/2018 16:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një prej të arrestuarve për 3.4 milionë eurot në Toyota Yaris kërkon lirimin e tij nga burgu.

Është fjala për të riun Klevi Lika, i cili i ka kërkuar gjykatës lirimin e tij, pasi kërkon që të ndjekë vitin e ri shkollor.

Mësohet se Likës i duhet të ndjekë vitin e dytë në gjimnaz. Kujtojmë se bashkë me të, nën masën e arrestit është dhe babai i tij, si dhe biznesmeni Mollaymeri.

‘’Më lejoni që të vazhdoj shkollën”, mësohet që të ketë qenë kërkesa e Lilës për gjykatën, e artikuluar nga avokati i tij Sajmir Visha. Ndërkohë që për këtë çështje janë ende në kërkim dy kushërinjtë Vladi, të cilët janë edhe porositësit e makinave nga Gjermania.