Jeta Osh Qef
Home

Armand Duka karshillëk Ramës, reklama bastesh në ndeshjen e kombëtares
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/10/2018 9:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Para dy ditësh, Kryeministri Edi Rama u dha ultimatum mediave, të çdo lloji, që të heqin reklamat e basteve dhe kompanive të lojërave të fatit.

Disa prej tyre, e kanë zbatuar kërkesën, por ka edhe institucione që nuk ua ndjen për urdhërat e Kryeministrit.

Karshillëk duket se po i bën Federata Shqiptare e Futbollit.

Duke përfituar nga fakti që ndeshja e kombëtares transmetohet në disa televizione, FSHF ka mundësuar reklamimin e një kompanie bastesh në ndeshjet e Kombëtares.

Jo të gjithë kanë frikë…