Jeta Osh Qef
Home

Poeti shpërthen në lot kur mëson vdekjen e mikut të tij
Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 11/10/2018 12:26

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një foto tepër prekëse është shkrepur ditën e sotme, e cila, pa dyshim  tregon shumë për marrëdhëniet njerëzore dhe humanizmin.

Është pikërisht poeti Xhevahir Spahiu, i cili ka shpërthyer në lot sapo ka marrë vesh se është ndarë nga jeta miku i tij, Fatos Arapi.

Spahiu është fotografuar teksa lexon lajmërimin në shtyllë për vdekjen në moshën 89-vjeçare të Arapit, ndërsa ky imazh vjen tek lexuesit përmes publikimit të gazetarit Zylyftar Hoxha.