Jeta Osh Qef
Home

Po kërkonte urën e famshme, burri divorcon gruan pas asaj që sheh në Google Maps
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 11/10/2018 14:31

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një burrë nga Peruja e largët ka divorcuar gruan e tij pasi zbuloi fotot e saj me një burrë tjetër të kapura nga Google Maps.

Burri po kërkonte në Maps se si mund të shkonte në urën më të famshme në Lima, kryeqyteti i Perusë, kur vuri re në fotot e Google Street Views një fytyrë të njohur për të.

Në foto ai vuri re gruan e tij të ulur në një stol dhe një burrë tjetër që kishte mbështetur kokën në prehrin e gruas së tij dhe po përkëdheleshin.

Ai vuri re se rrobat e gruas ishin identike me ato që kishte parë gruaja e tij në disa raste – dhe kur ai dukej më afër, e kuptoi se ishte e saj.

I zemëruar ai u përball me gruan e tij duke ia përplasur fotografinë e tradhtisë para syve dhe ajo e pranoi se kishte pas një lidhje jashtë martesore.

Sipas mediave lokale, çifti i paidentifikuar u divorcua pas pak kohësh.

Pastaj burri i shpërndau fotot në rrjetet sociale me mbishkrimin “Bota është shumë e vogël”.

kamerat e vendosura në makinat e Google, kanë kapur në 360 gradë çdo rrugë nga e gjitha bota dhe kjo është arsyeja që janë bërë publike shumë situata të çuditshme të kapura nga Google Street View.