Jeta Osh Qef
Home

Shkencëtarët shprehen të bindur: Kjo është femra më e bukur në botë!
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11/10/2018 15:57

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Debati se cila është femra më e bukur në botë është një mister që ka ngjallur gjithnjë polemika.

Bukuria është e ndryshme në sy të ndryshëm dhe relative për masën. Shkencëtarët janë të bindur se fytyrën më të përsosur nga ana simetrike e ka një vajzë nga Britania e Madhe.

Sipas tyre ajo është femra më e bukur në botë. Bëhet fjalë për Florence Colgate.

E reja punon në një dyqan ku shitet peshq. Bukuria e saj është zbuluar në një konkurs për fytyrat më të bukura të Britanisë, ku pjesëmarrës u bënë rreth 8000 njerëz.

Shumë pjesëmarrëse kishin kryer ndërhyrje dhe ishin eliminuar. Colgate ishte e vetmja me tipare perfekte pa makijazh.