Jeta Osh Qef
Home

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 04/11/2018 18:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një firmë më bazë në SiliconValley ka lëshuar një smartfon futuristik që mund të paloset.

FlexPai është faturuar nga zhvilluesi i tij, Royole si telefoni i zgjuar i parë në botë që paloset dhe ka një ekran super fleksibël.

Me një trashësi prej vetëm 7.6mm, ky celular u hodh në treg në Kinë këtë javë dhe tani është në dispozicion për para-porositje online.

Kur ekrani 7.8in (19.8cm) i telefonit është plotësisht i kthyer nga të dyja anët, ai siguron tre ekrane për përdoruesit.

Përveç ekraneve të përparme dhe mbrapa, “shtylla” krijon ekranin e tretë megjithëse më i vogël në përmasa. Ky ekran i vogël tregon telefonatat në hyrje, mesazhet ose emailet kur ato pranohen.

Në varësi të specifikimeve, çmimi i telefonit varion nga 8,999 juan (£ 1,005) deri në 12,999 juan (£ 1,452) për një model në Kinë.

Telefoni peshon vetëm 320g dhe ka dy kamera në krye. /JOQ.al/