Jeta Osh Qef
Home

Skenë e trishtë/ Delfini i gjakosur del në bregun e Semanit
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 07/11/2018 11:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një skenë e trishtë është dëshmuar mëngjesin e sotëm në bregdetin e Semanit.

Në breg  ka dalë një delfin i ngordhur me disa plagë në bisht dhe i gjakosur në pjesën e gojës.

Sipas personave që e kanë gjetur, mendohet se delfini mund të jetë goditur nga anijet e peshkimit.

Delfinët njihet si specie shumë miqësore me njerëzit.

Një qytetar shkruan për JOQ:

Pershendetje JOQ, nje delfin i ngordhur ka dal ne bregdetin e Semanit sot ne mëngjes. Nuk dihet nese eshte goditur nga anijet e peshkimit apo dicka tjt. Esht diku te 130 cm , nuk dihet se cfare ika ndodhur por ka disa gervishtje ne pjesen e bishtit, ketu jan dhe puntor te gas sjellsit tap."