Jeta Osh Qef
Home

Ju dridhet syri kur jeni duke folur? Zbuloni arsyen se pse ndodh
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 07/11/2018 18:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të gjithëve u ka ndodhur që t’u dridhet syri. Sipas ekspertëve, janë disa arsye pse ndodh kjo gjë.

Stresi

Kur jeni në një situatë stresuese, trupi ynë reagon në mënyra të ndryshme, Dridhja e syrit është nëj ndër shenjat kryesore që ju jeni të stresuar në këtë periudhë të jetës suaj. Duhet të qetësoheni dhe të mendoni pozitivisht, pasi kjo gjë mund të kthehet në serioze.

Kafeina

Nëse konsumoni më shumë kafeinë se duhet, syri  edhe mund të dridhet. Përpiquni të ulni dozën e kafeinës që merrni, pasi  kjo ju shkakton dridhje të syrit.

Alkooli

Një faktor që ndikon në dridhjen e syrit është edhe konsumimi i alkoolit. Nëse e teproni me të, do përfundoni me syrin duke ju dridhur. Mundohuni ta konsumoni, sa më pak sepse kjo shenjë tregon se gjendja juaj shëndetësore nuk është edhe aq e mirë.