Jeta Osh Qef
Home

Autobusi i kompanisë shqiptare i linjës Sarandë-Athinë tentoi të kalojë Kakavijën i ngarkuar me “mall”
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 08/11/2018 12:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një sasi lënde narkotike është sekuestruar mesditën e sotme në autobusin e linjës Sarandë-Athinë.

Autobusi është ndaluar nga autoritetet grekë në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, pranë Kallpaqit.

Shoferi 34-vjeçar i cili e drejtonte ka rënë në pranga.

Në bagazh janë gjetur 2 çanta me nga 16 pako që përmbanin në total 97 kg e 750 gr lëndë narkotike të tipit marijuanë. Gjithashtu janë sekuestruar edhe ën cilësinë e provës materiale 955 euro, 2 dollarë, leje qarkullimi dhe 2 celularë.

Mësohet se autobusi është në pronësi të një kompanie shqiptare.