Jeta Osh Qef
Home

“Firma e Sadri Abazit me dokumenta falso merr tendera publikë nga Bashkia e Tiranës”
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 08/11/2018 12:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale, mesazhin e një qytetari dixhital, i cili ka dërguar një dokument mbi deputetin socialist, Sadri Abazi.

Sipas denoncuesit, firma e Abazit, e drejtuar nga nipi i tij vazhdon të marrë tendera publik nga Bashkia e Tiranës, edhe pse operon me dokumenta falso dhe është e përjashtuar për tre vite.

Për Berishën, për deputetët socialistë zbatohet vetëm ligji i mafias dhe jo i shtetit.

Postimi i plotë

Per mafiozin Abazi zbatohet vetem ligji i mafies dhe jo ai i shtetit! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sbAlpko impex firma e Sadri Abazit e drejtuar nga nipi i tij dhe pse me dokumenta fallco dhe me vendim per perjashtim per 3 vjet vazhdon te punoje ne bashkine e Tiranes dhe te mari perser tendera publik".