Jeta Osh Qef
Home

Super makina e fundit, Mercedes “ia fut keq” BMW-së
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 08/11/2018 15:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mercedes – Benz ka prezantuar së fundmi super makinën më të re, e cila mund të kapë 100 kilometra për vetëm 3.8 sekonda dhe shpejtësia e saj maksimale është 280 km.

Emri i saj është “GLC Coupe” dhe është një shartim luksoz i SUV 4×4 me makinat sportive.

Kjo makinë ka motor 4.0 litra, biturbo V8 që e bën të ketë 503 kuaj fuqi dhe konsumi i karburantit është 11.7 litra për 100 kilometër.

Ky kombinimin i SUV me makinat sportive është një përgjigje që Benzi i jep BMW-së si një mënyrë për të “luftuar” X6-ën dhe kjo betejë ka nisur që në vitin 2008.

Çmimi bazë për versionin e vitit 2018 është 47.300 dollarë.