Jeta Osh Qef
Home

Foli me pasion për bibliotekën, kuksianët nxjerrin bllof ministren Kumbaro
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 08/11/2018 17:04

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Minstrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka dalë bllof ditën e djeshme në emisionin Rudina.

Kumbaro teksa fliste në lidhje me bibliotekat, përmendi edhe bibliotekën e Kukësit, e cila sipas saj quhej "Biblioteka Havzi Nela".

Por një specialist i bibliotekës ka zbuluar gafën e ministres, pasi biblioteka në fjalë quhet "Agim Spahiu".

Ai shkruan për JOQ.al:

Ministrja Kumbaro flet me zell e pasion per bibloteken e Kukesit. Kur dhe emrin nuk ja di tamam . Nuk eshte bibloteka Havzi Nela sic thot ministrja por bibloteka Agim Spahiu . Denoncimi vjen nga nje specialist i bibliotekës.”

Kjo gafë e ministres vjen menjëherë pas një shprehje të papështatshme të saj, e cila u komentua gjatë.

VIDEO: