Jeta Osh Qef
Home

Ndodh njëherë në 823 vjet, fenomeni i jashtëzakonshëm që pritet të sjellë Dhjetori
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 08/11/2018 20:23

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Muaji Dhjetor i këtij viti pritet të jetë një muaj mjaft i veçantë.

Kjo për arsyen se do të ketë 5 të hëna, 5 të shtuna dhe 5 të diela.

Ky fenomen ndodh vetëm njëherë në plot 823 vjet, ndaj dhe cilësohet si diçka mjaft e rrallë.

Kinezët madje e quajnë “Toka e plotë e parave”,  me idenë se shumë njerëz mund të pasurohen gjatë kësaj kohe.

Epo le të shpresojmë se shpresat e kinezëve të bëhen realitet për sa më shumë shqiptarë.

Foto ilustruese