Jeta Osh Qef
Home

Ky është Xiaomi Mi 8 Pro, një klon i cilësisë së lartë i Phone XS
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 10/11/2018 16:01

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Në lëshimin zyrtar të Xiaomi në Mbretërinë e Bashkuar ditën e djeshme, kompania njoftoi se vetëm një nga pajisjet e tyre të fundit, Mi 8 Pro, do të vihen në dispozicion të përdoruesve evropianë.

Ndërsa fleta e spekulimeve është pa dyshim e një nivel të lartë, është çmimi i ulët i hyrjes që me të vërtetë të tërheqë vëmendjen.

Kështu, vetëm për £ 499 ($ ​​648), ju merrni tipare të cilësisë së lartë të cilat mund t’i gjeni edhe tek iPhone XS nga Apple.

Chipest-i Snapdragon 845 është i pajisur me 8GB RAM dhe 128GB hapësirë ​​ruajtëse, dhe kjo është vetëm maja e ajsbergut. Kamera gjithashtu premton një cilësi të jashtëzakonshme të kamerës.

Kamerat e pasme të dyfishta me nga 12 megapikselë përfshijnë një lente telefoto dhe një lente me kënd të gjerë. Këto janë të mbështetura me një mori karakteristikash AI që janë të ngjashme me ato që gjenden në Huawei Mate 20 Pro.

Po flasim për aftësinë për të rregulluar cilësinë e imazhit pasi është marrë, njohjen e skenës dhe disa truke të tjera të kamerës që mund të ndihmojnë në përmirësimin e fotografisë tuaj standarde.

Apple prej kohësh tashmë nxit gjuhën e dizajnit të shumë markave kineze, dhe Xiaomi nuk kishte pse të ishte ndryshe. Dy dalluesit më të mëdhenj nga Apple këtu janë opsionet e ngjyrave dhe, sigurisht, fakti se ky telefon drejtohet nga Android. /JOQ Albania/