Jeta Osh Qef
Home

Prej vitesh në Angli, shqiptari mrekullohet nga dhurata që i bën shoku australian
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 15/11/2018 15:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një shqiptar që jeton në Londër prej disa vitesh ka mbetur i befasuar nga miku i tij australian, i cili i ka bërë surprizë një dhuratë simbolike tejet të veçantë.

Ai ka rrëfyer për JOQ Albania se ka një mik shumë të mirë nga Australia por kurrë nuk e priste që t’i dhuronte diçka të tillë.

Nga Londra, qytetari shkruan:

Përshëndetje JOQ Albania, doja t’ju tregoja që një australian më bëri një dhuratë tejet të veçantë sot, e cila më bën të ndihem shumë krenarë për flamurin shqiptar. Unë kam një mik nga Australia dhe ai kishte bërë porosi online pa më thënë asgjë mua, një palë targa ku shkruhet “Proud Albanian” dhe flamurin shqiptar anash.
M’i solli sot dhe më tha që kjo ishte dhurata ime për festat e fundvitit.
Desha t’i them kryeministrit që shqiponja nuk është vulgaritet, është simboli që na bën t’na rrahë zemra fort kur e shohim.”