Jeta Osh Qef
Home

Bëri shqiponjën, ushtari me origjinë shqiptare “çmend” mediat greke
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 29/11/2018 20:06

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ushtari i cili përshëndeti të gjithë shqiptarët nga kufiri mes Turqisë dhe Greqisë është bërë lajm dite në vendin helen.

Një ndër televizionet më të mëdha greke, Star, i ka dedikuar një kronikë fotos së shpërndarë nga JOQ Albania.

Ky veprim me sa duket nuk u ka pëlqyer aspak grekëve, pasi djali është pjesë e ushtrisë greke.

Fotoja është bërë virale ditën e djeshme pas publikimt nga JOQ Albania, dhe ndoshta mund të cilësohet si urimi më i veçantë në "Ditën e Flamurit".

VIDEO: