Jeta Osh Qef
Home

Kujdes në mëngjes! Moti nis me kapriçot
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 06/12/2018 8:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Do të mbetemi në ndikimin e motit të qëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira të lehta prezente në të gjithë territorin.

Më të dukshme, vranësirat paraqiten në zonat Jugore- Juglindore.

Pasditja dhe nata vijojnë me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por pa rrezikuar shira.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dy vlerat ekstremale, ku mëngjesi do të shënojë -4°C në zonat malore ndërsa mesdita do të ngjisë termometrin 18°C në bregdet.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor ndërsa në brigjet detare krijohet dallgëzim 2 ballë.