Jeta Osh Qef
Home

Letra higjenike drejt ministrisë, studentët turpërojnë publikisht Lindita Nikollën
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 06/12/2018 11:34

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Studentët janë duke protestuar para Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve, kundër rritjes së tarifave.

Mësohet se ata kanë hedhur kanë hedhur vezë dhe letra higjienike drejt godinës së ministrisë.

Përveç Tiranës, protestohet edhe në Universitetet e Durrësit, Elbasanit, Korçës, ndërsa në qytetin e Shkodrës protesta do të nis ditën e nesërme.

Ata i kanë drejtuar një ultimatum qeverisë dhe duan përgjigje deri në orën 16:00, nga ministrja Lindita Nikolla pasi  në të kundër do të përshkallëzojnë protestat dhe do hyjnë në demonstrata.