Jeta Osh Qef
Home

Kombëtarja shqiptare “peshkon” Greqinë në shortin e Europianit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 06/12/2018 12:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kombëtarja shqiptare U19 do luajë në raundin kualifikues të Europianit, teksa sot u hodh edhe shorti i cili përcaktoi kundërshtarët.

Shqipëria e drejtuar nga Nevil Dede do ketë si kundërshtarë në grup edhe fqinjët e Greqisë.

2 ekipet e tjera janë Islanda dhe Belgjika, kjo e fundit edhe vendi organizator.

Ndeshjet do të zhvillohen nga datat 13-19 nëntor 2019.

Gjithsej ndodhen 13 grupe me nga 4 skuadra. 2 ekipet e para kalojnë në “Elite Round”, ndërsa kualifikohen edhe 4 vendet e treta më të mira.