Jeta Osh Qef
Home

Sheh endacakun në rrugë, studenti bën gjestin prekës
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 11/12/2018 21:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas orës 16:00 përfundoi edhe ultimatumi i vendosur nga studentët për qeverinë.

Më pas turma u shpërnda, ku njëra pjesë qëndroi përpara ministrisë së Arsimit, ndërsa pjesa tjetër u zhvendos tek rreth rrotullimi i Zogut të zi, duke bllokuar qarkullimin e makinave.

Një prej tyre gjatë marshimit ka bërë një gjest tejet prekës për një endacak që ishte i shtrirë në rrugë.

Studenti që po protestonte ka hequr bluzën e tij duke dalë gjysmë i zhveshur dhe të tijën ia ka dhuruar endacakut edhe duke ia veshur madje.