Jeta Osh Qef
Home

Këta janë VIP-at që mbështetën studentët në protestë dhe rrjetet sociale
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 12/12/2018 7:52

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Protesta studentore e studentëve u paraqit madhështore sidomos ditën e djeshme ku pjesëmarrja ishte e lartë.

Ndër pedagogë që iu bashkuan lëvizjes studentore, pamë se edhe një pjesë e figurave të ekranit u solidarizuan me kërkesat e tyre ndaj qeverisë dhe protestuan para Ministrisë së Arsimit.

Disa artistë i mbështetën studentët në kauzën e tyre edhe në rrjetet sociale.

Në këtë grup bëjnë pjesë Roza Lati, Blendi Fevziu, Rudina Dembacaj, Armina Mevlani, Oriola Marashi, Ronela Hajati, Florjan Binaj, Robert Aliaj etj.