JOQ Albania
Home

Linda Rei u premton studentëve: Do ia mbush shokut Edi mos kini merak…
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 21/12/2018 9:21

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Personazhe të njohur të ekraneve shqiptare janë bërë pjesë e protestave studentore duke i mbështetur në kauzën e tyre.

Mbështetjen për ta e ka shprehur hatpazi ditët e fundit edhe artistja e makijazhit Linda Rei, një prej personazherve që ngjall shumë polemika në mediat rozë me fotot apo me historië e saj.

Ajo ka publikuar një pankartë nga protesta, ku studentët i bëjnë thirrje Linda Ramës, por Linda e ka marrë të mirëqenë këtë për veten e saj dhe është ofruar që t’i mbushë mendjen kryeministrit.

Linda ka shkruar në nëj postim në Instagram:

Dua të jem intermediare midis studentëve dhe shokut Edi. Do ia mbush, mos kini merak, mendjen domethënë".

Kujtojmë se kjo e fundit e ka shprehur haptazi pëlqimin për kryeministrin Rama në disa prej emisioneve në të cilat ka qenë e ftuar.