JOQ Albania
Home

Është vetëm 23 vjeç, kjo është këshilltarja seksi e kryeministrit
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 24/12/2018 18:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kryeministri i Kosovës, Ramush haradinaj u vu në qendër të kritikave nga mediat për numrin e lartë të zëvendësministrave dhe këshilltarëve.

Një prej këshilltareve politike të kryeministrit e cila ka rënë shumë në sy për pamjen e saj dhe është vetëm 23 vjeç quhet Diellza Hoti.

E reja përflitet shumë nga mediat rozë për shkak të pamjes së saj mjaft tërheqëse.

Menjëherë pas emërimit të saj, ajo u bë kryefjala e shtypit rozë.

23-vjeçarja është etiketuar edhe si politikania më simpatike shqiptare.

Ajo ka titullin akademik Bachelor në Shkenca Politike.