JOQ Albania
Home

I riu shqiptar kërkon të blejë makinën e veçantë të vitit 1994, arsyeja do t’ju ngrohë zemrën
Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 26/12/2018 10:38

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjërat apo sendet nga e kaluara mund të na bëjnë nostalgjikë dhe në një farë mënyrë apo në një tjetër preferojmë t’i kujtojmë apo nëse na jepet mundësia, t’i prekim sërish për ndjesinë që na japin.

Një rast shumë i veçantë ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania rrëfyer nga një djalë.

Ai shkruan se dëshiron të blejë një makinë në vitit 1994, nga të parat të mbërritura në Shqipëri, pasi edhe i ati ka patur një të tillë dikur dhe ndjen nostalgji.

Për djalin ngjyra nuk ka rëndësi, por mjafton vetëm të gjejë dikë të cilit mund t’i blejë një makinë si ajo.

Ai shkruan:

Pershendetje JOQ, kërkoj nje makin si puna e kesaj orgjinal nuk me prish punë ngjyra. Jan makina nga te parat te vitit 1994 kur erdhën në Shqipëri. Nostalgji me shume, pasi ka patur babai një te tille ne vitin 2000 e duhet dhe nje për vete. Ky eshte nr im 00306985845855.