JOQ Albania
Home

Kap të pasmet në video, modelja ka një mesazh të fortë për femrat
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 29/12/2018 12:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kohët e fundit sikur është zbehur disi koncepti i medeleve “kockë e lëkurë”, pasi në pasarela janë shtuar edhe femrat me përmasa të mëdha.

Mirëpo, për femrat ka një sfidë më vetë: celuliti!
Shumë vajza e gra e kanë siklet nga celuliti dhe shpesh preferojnë të vishen me të gjata në mënyrë që celuliti të mos duket.

Por, modelja australiane, Jem Wolfie, ka përcjellë përmes një videoje një mesazh të fortë rreth celulitit dhe paragjykimeve.

Teksa në video me bikini kap të pasmet dhe tregon celulitin, Jem shkruan:

Ne grumbullojmë yndyrna tek të pasmet, këmbët, ijet dhe krahët. E urreja celulitin edhe unë, por tani e pranoj dhe mendoj se është seksi nëse je në formë dhe bën palestër."