JOQ Albania
Home

“Të butë e të rehatshëm”, këta janë jastëkët e rinj në “treg”
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 30/12/2018 13:17

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Për të gjithë ata që u pëlqen të pushojnë kokën e tyre në të pasmet e partnerit ose partneres tashmë ka një zgjidhje të shpejtë.

Një kompani ka filluar të shesë një produkt të që ata e quajnë “Buttress Pillow” për të gjithë ata që kanë preferenca të caktuara.

Start up-i amerikan filloi një fushatë të prodhimit të jastëkëve vitin e kaluar dhe tashmë po shet në internet për personat që preferojnë më shumë të vendosin kokën të në pasmet e dikujt tjetër.

Kompania shkruan në faqen e saj në internet:

Ju prezantojmë Buttress Pillow. Shkencëtarët kanë një krijuar të pasme që nuk kërkojnë ndonjë angazhim të madh në mirëmbajtje, në ndryshimet e pa pritura të humorit apo në gazra. Të butë, të rehatshëm dhe të bërë me material natyral, këto jastëkë janë të ngjeshur për të krijuar ndjesinë e pjesës trupore të njeriut, në formë dhe në funksion.”

Çmimi i këtyre jastëkëve shkon deri në 89 dollarë copa. JOQ Albania