JOQ Albania
Home

Të veshur hollë e tapë rrugëve, ja si u katandisën të rinjtë e Britanisë për Vitin e Ri
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 01/01/2019 15:48

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Të rinjtë e Britanisë së Madhe njihen për shpirtin e festës dhe ky fundvit nuk kishte si të ishte ndryshe veçse me ta duke “pushtuar” rrugët të dehur.

Në fotot e publikuar nga tabloidët britanikë, ata mund të shihen të veshur shumë hollë, pavarësisht temperaturave të ftohta të fund dhjetorit.

Të rinjtë, edhe në këtë vend, janë dëfryer deri në orët e para të mëngjesit dhe më pas janë derdhur rrugëve të dehur.

Disa nën e efektin e alkoolit e disa të tjerë nën efektin e substancave narkotike, ata mund të shihen të ulur në mes të rrugës, me rrobat e shkatërruara ose duke vjellë.

Ndërkohë, në momentin e ndarjes së viteve, me mijëra britanikë janë mbledhur në unazën e Big Ben-it për të parë spektaklin e fishekzjarrëve.