JOQ Albania
Home

I kishte ngelur borxh banakierit, i riu nga Tirana nuk u beson syve kur sheh makiaton
Shkruar nga: S Bardhi | Publikuar më: 02/01/2019 12:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Viti i ri ka nisur dhe sipas legjendave nuk duhet ta fillojmë me borxhe sepse ashtu do të vijojë deri në fund të tij.

E nëse nuk të ndjek borxhi me gjasë do të të ndodhë ndonjë “surprizë”…

Rasti i tillë është i një të riu nga Tirana, cili i kishte ngelur borxh një banakieri në vitin 2018 dhe ky i fundit ia ka kthyer “reston” sot.

Qytetari ka dërguar një foto në JOQ Albania, ku banakieri i ka vizatuar në makiato një penis ku i uron me ironi vitin e ri.

Ai shprehet:

Super urim JOQ! E bëra sot në mëngjes me rastin e Vitit të Ri, i kisha ngel borxh një banakieri në Tiranë.”