JOQ Albania
Home

Juventusi është “çmendur”, ja plani për të transferuar Mbappe
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 02/01/2019 14:45

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Juventusi është padyshim mbreti i merkatos europiane pasi verën e vitit që shkoi, transferoi Cristiano Ronaldon.

Megjithatë, bardhezinjtë nuk ndalen dhe kanë ende uri.

Drejtuesit po përgatiten që të bëjë një tjetër goditje të madhe.

Mediat italiane kanë zbuluar se bëhet fjalë për Kylian Mbappe.

Për të siguruar shërbimet e tij, Juventusi mund të sakrifikojë Paolo Dibalën.

Presidenti Anjeli shpehet:

Duhet ta vëmë veten në kushte që të marrim një Cristiano Ronaldo tjetër, por këtë radhë të moshës deri në 25 vjeç."

Natyrisht, një afrim si Mbappe, do të ishte një arritje e madhe jo vetëm për Juventusin, por edhe për futbollin italian në përgjithësi.