JOQ Albania
Home

U shkarkua nga United, nuk do e besoni cilin ekip mund të marrë Mourinho
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 04/01/2019 21:25

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Jose Morinho aktualisht është i papunë pas shkarkimit nga Manchester United pak javë më parë.

Tashmë ai mund të rikthehet te ekipi ku nisi për herë të parë profesionin e trajnerit.

55-vjeçari e ka nisur pikërisht te Benfika karrierën e tij si trajner në vitin 2000.

Aventura e tij atje ka zgjatur vetëm 3 muaj.

Mediat portugeze thekson se Benfika nuk është në gjendje të pagujë rrogën e tij të lartë dhe mund t’i ofrojë një kontratë deri në fund të sezonit.

Trajneri ka qenë në krye të ekipit nga Portugalia për vetëm 11 takime, ku më pas është larguar për shkak të mosmarrëveshjes së kontratës.