JOQ Albania
Home

Veprimi i Messit ndaj Getafes vërteton se ai është lojtari më i zgjuar në botë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/01/2019 8:33

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Barcelona u përball mbrëmjen e djeshme me Getafen në kuadër të javës së 18-të në La Liga.

Katalanasit, arritën të triumfonin me rezultatin 1-2 në transfertë duke marrë një fitores që thellon me -5 diferencën me Atletikon e vendit të dytë.

Leo Messi dhe Luis Suarez ishin autorët e golave, megjithatë, ai që i mahniti të gjithë ishte pikërisht, argjentinasi.

Messi dhuroi disa asiste fenomenale te uruguaiani duke treguar zgjuarësinë dhe intuitën e tij në futboll.

Në minutën e 23-të, Messi bëri një pasim perfekt te Suarez, që tregon më së miri nivelin e tij.

Ja pamjet: