JOQ Albania
Home

Reali për turp këtë sezon, ka shënuar sa… Messi i vetëm
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/01/2019 9:40

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Real Madridi po zhvillon një nga sezonet më të dobëta në histori.

Madrilenët janë zhytur në një krizë këtë sezon dhe nuk po ngrejnë dot kokë.

Edhe pse ka kaluar më shumë se gjysma e kampionatit, “Los Blancos” ndodhen në vendin e pestë të renditjes, 10 pikë larg Barcelonës së vendit të parë.

Largimi i trajnerit Zidane dhe sidomos i një bomberi si Kristiano Ronaldo, ka bërë që gjatë këtij sezoni Reali të shënojë vetëm 26 gola.

Statistika është e turpshme, pasi po aq gola, Mesi ka kontribuar te Barcelona gjatë këtij sezoni duke përfshirë dhe asistet.