JOQ Albania
Home

Gjesti i pazakontë i Messit që i emocionoi të gjithë
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 07/01/2019 16:07

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Leo Messi po zhvillon një sezon spektakolar me Barcelonën duke përjetuar një rini të dytë.

Mbrëmjen e djeshme, Barcelona fitoi 1-2 në transfertë ndaj Getafes dhe njërin prej golave e shënoi pikërisht Messi.

Ylli argjentinas, pas përfundimit të ndeshjes, shkëmbeu një moment prekës me Jaime Matan, autorin e golit të vetëm të Getafes.

Messi ia plotësoi dëshirën lojtarit të Matasit, i cili ia kishte kërkuar atij fanellën.

Sapo përfundoi ndeshja, Messi shkoidhe e përqafoi më pas shkëmbyen dhe fanellat. Ky moment i emocionoi gjithë të pranishmit në stadium.