JOQ Albania
Home

Zyrtare/ Pepe i habit të gjithë me ekipin e ri
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/01/2019 14:10

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Pas aventurës në Spanjë me Real Madridin dhe Beshiktashin në Turqi, mbrojtësi portugez është rikthyer në vendlindje për të vazhduar aty karrierën e tij.

35-vjeçari është transferuar te gjigantët e Portos.

Porto ka bërë me dije zyrtarisht se ka transferuar Pepen, madje duke firmosur një kontratë deri më 30 qershor të vitit 2021.

Mbrojtësi i njihur ishte gjithashtu edhe në radarin e Monacos dhe Arsenalit, mirëpo vendosi të rikthehej në Portugali.