JOQ Albania
Home

Ja kush janë 10 shitjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/01/2019 9:42

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Real Madridi njihet nga të gjithë si një ekip që ble lojtarë dhe jo që shet.

Madrilenët janë një superfuqi europiane sa i përket  merkatos së futbollistë.

Ata shpenzojnë ç’do vit shuma të frikshme për të afruar në ekip futbollistët më të mirë në botë.

Megjithatë, viteve të fundit, Real Madrid ka filluar edhe të shesë lojtarë me çmime të larta.

Rasti i fundit është Cristiano Ronaldo, që për 117 milionë euro u transferua te Juventusi merkaton e vitit të shkuar.

Ja 10 shitjet më të shtrenjta në historinë e Real Madridit:

1. Cristiano Ronaldo (Juventus -117 milionë euro)

2. Alvaro Morata (Chelsea – 80 milionë euro)

3. Angel Di Maria (Man Utd – 75 milionë euro)

4. Mesut Ozil (Arsenal – 47 milionë euro)

5. Robinho (Man City – 43 milionë euro)

6. Gonzalo Higuain (Napoli – 39 milionë euro)

7. Nicolas Anelka (PSG 34.5 milionë euro)

8. Danilo (Man City – 30 milionë euro)

9. Michael Owen (Newcastle United – 25 milionë euro)

10. Jese (PSG – 25 milionë euro).