JOQ Albania
Home

E bujshme/ Real Madridi arrin marrëveshjen me Ikardin?
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/01/2019 13:47

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Duket e kryer! Mauro Icardi ka mbyllur gjithçka me Interin dhe do bashkohet me Real Madridin.

Sulmuesi argjentinas nuk pranoi të rinovonte kontratën me Interin, duke marrë parasysh që Real Madrid po interesohej për të.

Mediat spanjolle raportojnë Real Madrid ka pranuar të paguajë 110 milionë euro për transferimin e Icardit.

Inter kishte tentuar t’i ndryshonte klauzolën, mirëpo argjentinasi ka refuzuar një gjë të tillë.

Tashmë kalimi i tij në Madrid është thjesht çështje ditësh…