JOQ Albania
Home

Shkëlqimi dhe rënia e Balotelit, nuk do e besoni cili ekip e kërkon tani
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 10/01/2019 15:59

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mario Baloteli mund të largohet nga francezët e Nice gjatë kësaj merkatoje janari.

Ish sulmuesi i Interit, Milanit, Liverpoolit dhe Manchester Cityt duket se ka vendosur që të rikthehet në vendlindje.

Është skuadra nga Serie A, Sassuolo, ajo që ka shprehur dëshirën për transferimin e tij.

Lajmi bëhet i ditur nga ‘Tuttsport’, që sheh Sassuolon si skuadrën e vetme italiane në garë për ‘Super-Marion’.

Për 28-vjeçarin interesim ka edhe nga Franca, konkretisht skuadra e Marseille.

Baloteli është pjesë e Nice që nga viti 2016, dhe në 51 ndeshje në Ligue 1 ka shënuar 33 gola.