JOQ Albania
Home

Historiani kosovar: Skizofreni Rama po kërkon vëllavrasje mes shqiptarëve
Shkruar nga: E Gjoni | Publikuar më: 10/01/2019 18:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Historiani kosovar, Arben LLalla e ka cilësuar kryeministrin Rama përçarës të çështjeve shqiptare.
Sipas Llallës, pas shfrytëzimit të çështjes çame për të ngritur tensionet greko-shqiptare, tani Rama po kërkon vëllavrasje mes shqiptarëve të Shqipërisë e Kosovës.

Në një status në Facebook, Llalla shkruan se në ndihmë të skizofrenit Rama vijnë edhe këlyshët e UDB jugosllave.

Statusi i plotë i historianit:

Edi Rama, ngatërruesi dhe përçarësi i çështjeve shqiptare. Pasi shfrytëzoi çështjen çame për të ngritur artificialisht acarimet greko-shqiptare, pasi përçau partitë shqiptare në Maqedoni RDK-BESA-ASH, tani kërkon vllavrasje midis shqiptarëve të Shqipërisë me të Kosovës.
Kuptohet në ndihmë të skizofrenit Rama vijnë edhe këlyshët e UDB jugosllave, baballarët e të cilëve ishin oficerë kontakti të UDB në kohën e Jugosllavisë."