JOQ Albania
Home

Ikardi nuk pranon rinovimin me Interin, tifozi shqiptar e “tërbon” me mesazhin e tij
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 11/01/2019 13:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Mauro Ikardi ka qenë tema e ditëve të fundit në shtëpinë e Interit.

Sulmuesi argjentinas nuk pranon të rinovojë kontratën me klubin zikaltër.

Sipas mediave italiane, ai e ka ndarë mendjen të largohet dhe flitet se është shumë pranë akordit me Real Madridin.

Kjo situatë ka acaruar në maksimum tifozët zikaltër të cilët kanë dalë hapur kundër Ikardit.

Mes tyre është edhe një tifoz nga Shqipëria i cili ka marrë guximin t’i shkruajë te profili zyrtar sulmuesit të njohur.

I revoltuar në kulm dhe me një mesazh gjysmë italisht, gjysmë shqip ai ka shfryrë gjithë dufin e tij ndaj vendimit të Ikardit.

Mesazhi i tij:

Grandisimo figlio di putana. Të q*fsha r*bt në p*dh, motërq*r".

Pas dërgimit, ai ka menduar që ta ndajë edhe me redaksinë "JOQ Albania".

Nuk dihet nëse Ikardi e ka marrë apo jo mesazhin e tifozit shqiptar të Interit dhe sidomos kuptimin e tij…