JOQ Albania
Home

“Për Shën Valentinin mund të blini një buburrec dhe t’i vini emrin e ish-it”
Shkruar nga: E Prifti | Publikuar më: 11/01/2019 23:30

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Vetëm kur mendoni se latë një festë mbrapa ja ku përballeni me “lajmin” se Shën Valentini nuk është shumë larg.

Por, këtë vit mund të bëni diçka ndryshe dhe plot kuptim. Mos blini trëndafila, në fund do të vyshken. Në vend të tyre mund t’i vendosni një buburreci emrin e ish-it tuaj. Tek e fundit ata mund t’i mbijetojnë edhe shpërthimeve bërthamore.

Emërimi kushton 1,50 pound dhe përfshin dhe një certifikatë.

Në fakt e gjitha sa thamë më sipër është në kuadër të një fushate të drejtuar nga qendra Hemsley Conservation në Britaninë e Madhe. Fondet e blera nga projekti do shkojnë për një kopsht zoologjik.

Kopshti zoologjik njoftonte me anë të një deklarate:

Për ata persona që nuk duan hakmarrje, mund të kemi një mënyrë më të mirë që t’ju ndihmojë mos ndiheni keq që jeni kthyer me ishin ditën e Shën Valentinit. Ne ju ofrojmë shansin që t’i vini emrin një buburreci në nder të ish-it tuaj të pavlerë në këtë ditë feste për të dashuruarit.”

JOQ Albania