JOQ Albania
Home

Njeriu më i pasur në botë ndahet nga gruaja, por i ndodh gjëma
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 11/01/2019 23:55

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos dhe gruaja, Mc Kenzie, do t’i japin fund martesës së tyre pas 25 vitesh.

Bezos është njeriu më i pasur në botë dhe ky divorc nuk po ndikon aspak mirë në llogarinë e tij.

Divorci rrezikon edhe perandorinë prej 140 miliardë dollarë të çiftit, kompaninë Amazon.

Fillimisht u tha se aksionet e kompanisë nuk do të lëkundeshin, por pas dhënies së lajmit ato janë ulur ndjeshëm.

Kujtojmê këtu se lajmi për divorcin u dha nga vetë miliarderi me anë të një postimi në rrjetet sociale.