JOQ Albania
Home

Kampioni i botës në telashe, gjykata i kërkon të bëjë 137 herë testin e atësisë
Shkruar nga: L Çela | Publikuar më: 12/01/2019 1:00

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Kampioni i botës në golf, Tiger Woods, është në telashe.

Sipas mediave amerikane, gjykata i ka kërkuar të bëjë 137 teste atësie. Kjo për arsye se 137 femra pretendojnë se kanë qenë të dashurat e tij dhe kanë lindur fëmijët nga marrëdhëniet.

Vendimi i gjyqtarit është pritur me lot gëzimi nga femrat, të cilat prej 7 vitesh kishin luftuar për këtë gjë. Në bazë të vendimit të gjykatës, kampioni i botës, do të ketë 1 muaj kohë, për t’iu nënshtruar të gjitha analizave të nevojshme.

Ndërkohë avokati i golfistit është shprehur se Woods ka pranuar vendimin e gjykatës.