JOQ Albania
Home

Shkrumbohet nga zjarri ekipi i futbollit, humbin jetën 10 persona
Shkruar nga: K Demiraj | Publikuar më: 08/02/2019 12:36

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një tragjedi e tmerrshme ka ndodhur në Brazil teksa një konvikt i një ekipi futbollit të të rinjve është përfshirë nga flakët.

Mediat lokale raportojnë se 10 futbollistë kanë humbur jetën dhe 3 janë plagosur.

Zjarri thuhet se shpërtheu pasi lojtarët po flinin, ndërsa shkaku është ende i panjohur.

Postimet e mediave sociale treguan shkallën e shkatërrimit në terren.

Asnjë nga viktimat nuk është identifikuar, por lojtarët e moshës ndërmjet 14 dhe 17 vjeç janë të njohur se kanë përdorur konviktin.