JOQ Albania
Home

“Policia arreston studentin brenda fakultetit, akuzohet për pjesëmarrje në miting të paligjshëm”
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 20/03/2019 18:50

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ditën e sotme, ku denoncon se si policia ka arrestuar një student në ambientet e Fakultetit Ekonomik në Tiranë.

Sipas Berishës, studenti akuzohet për pjesëmarrje në “miting të paligjshëm”.

Teksa ka publikuar rastin, Berisha shkruan se e dënon me forcë arrestimin e studentit.

Postimi i plotë:

Edvin Kristaq Urrejtja dhe Vasali i tij, ne nje akt antikushtetues arrestojne me fallangat e tyre te krimit, ne ambientet e Fakultetit Ekonomik studentin me akuzen “pjesemarrje ne miting te paligjshem”. Denoj me ashpersine me te madhe arrestimin e studentit qendrestar dhe dhunimin antikushtetues te mjedisit universitar. sb"

VIDEO: