JOQ Albania
Home

Meta tha se do sakrifikonte dhe jetën, Myslym Murrizi: O Zot, mbushja mendjen ta bëjë këtë mrekulli!
Shkruar nga: D Cani | Publikuar më: 20/03/2019 21:03

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta foli lidhur me situatën politike në vend, duke thënë se është i gatshëm, jo vetëm që të linte mandatin, por edhe të sakrifikonte jetën.

Pikërisht për këtë deklaratë, ka reaguar edhe deputeti Myslym Murrizi, i cili përmes një reagimi në Facebook-un e tij, i lutet Zotit t’ia mbushë mendjen Metës që ta bëjë atë mrekulli.

Ndër të tjera, Murrizi shkruan:

Kur e dëgjoj këtë fjalë disfatiste nga qytetarë fukarenj, hallexhinj, të pamundur, pa shpresë për të ardhmen, them gjynah. Po kur e dëgjoj nga politikanë, e aq më shumë nga politikanë shqiptarë që kanë 30 vjet që tallen me shqiptarët dhe janë tejngopur nga çdo gjë them me vete: O zot mbushua mendjen ta bëjnë këtë mrekulli"

Reagimi i plotë: