JOQ Albania
Home

Temperaturat do të shkojnë deri në 23 gradë celsius, kështu do të jetë moti sot
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 21/03/2019 7:28

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Gjatë ditës së sotme moti në vendin tonë do të jetë me diell dhe temperatura mjaft të larta. Kurse reshje shiu gjatë ditës së sotme nuk pritet të ketë.

Në zonat bregdetare temperatura minimale do të jetë 9 gradë celsius, kurse ajo maksimale do të jetë 22 gradë celsius.

Në zonat e ulëta temperatura minimale do të jetë 6 gradë celsius, ndërsa ajo maksimale 23 gradë celsius.

Foto ilustruese

Në zonat malore  temperatura minimale do të jetë 4 gradë celsius dhe në ato maksimale do të jenë 18 gradë celsius.

Era pritet të fryjë mesatare deri fortë në bregdet dhe në veri të vendit.