JOQ Albania
Home

‘’Bëjnë inaugurime të së njëjtës gjë disa herë’’, qytetari zbulon skemën e propagandës dhe mashtrimeve të ministres Manastirliu
Shkruar nga: A Naçi | Publikuar më: 06/04/2019 11:19

  • Share
  • Share
  • Share
  • Share

Një qytetar ka shkruar në redaksinë e JOQ Albania për disa autoambulanca që janë inauguruar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Vlorës.

Sipas asaj që ka shkruar ai këto ambulanca janë inauguruar edhe më parë dhe kjo gjë ka ndodhur më datën 27 dhjetor të vitit 2018 në Tiranë.

Po ashtu në mesazhin e tij, ka shkruar se në fillim ishin premtuar 200 autoambulanca, por më pas mezi sa kanë sjellë 32 të tilla.

Nga këto 9 prej tyre janë shpërndarë në tre spitale në Tiranë. Gjithashtu qytetari në mesazhin e tij ngre pyetjen:

Si mund te dale ministrja, kryetari i bashkisë Vlorë, por edhe drejtori i Urgjencës Kombëtare duke inauguruar për herë të dytë të njëjtën autoambulance, me të njëjtat pamje?’’

Ndërsa në përfundim të mesazhit të tij që ka nisur pranë JOQ Albania, ai shkruan se përse nuk i shpërndajnë autoambulancat që ndodhen pranë spitalit të ‘’Traumës’’ dhe atij "Amerikan", të cilat duken në foton e dytë, ndërkohe që në rrethe të ndryshme te vendit, ka mjete të kohës se komunizmit?…

Komentet për këtë gjë ju takojnë juve.

Mesazhi i plotë i nisur pranë JOQ Albania:

Autoambulance,te inaguruar dje ne Spitalin Vlore.  Ne fakt jane inaguruar qe nga data 27 dhjetor 2018 ne Tirane, por keta bejne inagurime te se njejets gje disa here. Ishin premtuar 200 autoambulanca,por pas disa viteve vonese me zor sollen 32 cope. Nga ato jane shperndare 9 te tilla ne tre Spitalet ne Tirane,nga nje ne dy apo tre rrethe te ndryshme,dhe te tjerat i mbajne ne parkingun pranes spitalit te Traumes dhe atij Amerikan 1. A mund te kete autoambulance me ka shume pajiseje ne ndonje spital ne planetin Toke. Kurre dhe asnjehere. Si mund te dale ministerja,krytari i bashkise Vlore,por edhe drejtori i Urgjences Kombetare duke inaguruar per here te dyte apo te trete te njeten autoambulance,me te njetat pamje.Ndoshta i mendojne se jane pjesa integrale e shoqerise Mjeket dhe Infermieret e vendit qorra,apo budallenje,si gucojne dhe na tregojne autoambulance te tejmbushur me lloj lloj aparaturash,por edhe mrrokllash,te cilat,mund te paisnin disa te tilla. Ne fund te fundit e kane per detyre ta bejne kete gje,dhe ky investim duhej bere me kohe,si dhe aq shume ka kushtuar saqe Shqiptaret do te habiten kur te dale ne drite e verteta. Vonesa por edhe propoganda me autoambulanca,ka nje hile qe Shqiptaret do e degjojne ne te ardhmen. Do te mbajme nen investigim keto lloj autoambulancash,dhe do te tregojme Shqiptarve se keto pamje nuk jane rreale,ne momentet kur ata kane nevoje per autoambulance. Perse nuk i shperndajne autoambulncat qe ndodhen prane spitalit te Traumes dhe atij Amerikan,te cilat duken ne ne foton e dyte, nderkohe qe ne rrethe te ndryshme te vendit, ka mjete te kohes se komunizmit.?!’’